КАСКО: чому варто оформити поліс добровільного автострахування
Практично кожен водій, незалежно від того, щойно він придбав автомобіль чи вже довго їздить, замислювався про придбання поліса КАСКО. Далі міркування наштовхуються на тезу, що це необов’язковий вид автострахування, а отже, з’являються сумніви. Перед водіями стоїть нелегкий вибір між повним фінансовим захистом машини та вартістю поліса. Для того щоб вирішити, чи дійсно варто оформляти цей страховий договір, насамперед потрібно зрозуміти, для чого він потрібен.
ЯКІ РИЗИКИ ПОКРИВАЄ КАСКО
КАСКО — це страховка, яка передбачає компенсацію фінансів самому власнику у випадку пошкодження автомобіля. Цей вид автострахування оформлюється виключно за бажанням автовласника. Але навіть при оформленні повного КАСКО водій усе одно повинен мати автоцивілку.
Існують різні варіанти страхового покриття, які пропонують страхові компанії. Найвигіднішим є повне КАСКО, яке покриває всі можливі ризики, у тому числі воєнні (наприклад, падіння уламків на припарковане авто). Вибравши цю програму, водій може бути впевнений у фінансовому захисті, оскільки страхова компанія компенсує всі збитки в разі настання страхового випадку.
Основні ризики, які зазвичай включаються в поліс, — це пошкодження з таких причин:
- при спробі викрадення машини;
- внаслідок ДТП, навіть якщо це призводить до повної втрати автомобіля;
- через протиправні дії третіх осіб;
- внаслідок підпалу або займання, причому як навмисного, так і випадкового;
- у результаті падіння предметів (каменів, граду, гілок, уламків ракет, БПЛА тощо);
- через дію стихійних лих та ін.
Власник отримає компенсацію в розмірі повної ринкової вартості застрахованої машини в разі його викрадення чи знищення.
Що ж стосується інших програм, то вони зорієнтовані на допомогу в конкретних, чітко окреслених ситуаціях. Наприклад, тільки тоді, якщо викрали машину, або сталася ДТП, внаслідок чого автомобіль був пошкоджений.
СКІЛЬКИ КОШТУЄ КАСКО
Єдиного тарифу для всіх автомобілів не існує, оскільки ціна добровільного автострахування залежить від низки факторів. Серед них — марка й модель автомобіля, рік випуску, місто реєстрації, вік власника, а також інші нюанси.
Розрахувати вартість можна за допомогою онлайн-калькулятора на сайті провідної страхової компанії UNIQA. Під час розрахунку будуть враховані особливості програми страхування:
- вид покриття — повне або захист лише в окремих випадках (наприклад, тільки від викрадення);
- розмір франшизи, яка розраховується як відсоток від страхової суми;
- оплата — раз на рік або двічі;
- додаткові опції (наприклад, захист від коливань курсу валют).
Повне КАСКО варто оформити, якщо ви новачок за кермом, придбали авто в кредит або активно ним користуєтеся. Якщо у вас транспортний засіб, який має попит серед крадіїв, а вам доводиться залишати його на стоянках, які не охороняються, то варто розглянути варіант КАСКО, що покриває ризик «Викрадення або повне знищення».
ЧИ МОЖНА ЗЕКОНОМИТИ НА КАСКО
Як не дивно звучить відповідь, але так. Одним із варіантів, коли власник авто може отримати повний захист для свого транспортного засобу та захист від більшості ризиків, є програма КАСКО Share від страхової компанії UNIQA. Під час оформлення договору водієві потрібно буде сплатити лише 50% від стандартного тарифу, а частину, що залишилася, платять при настанні страхової події. Якщо з машиною нічого критичного не сталося за період дії договору, то повертати залишок не треба.
Крім того, страхова компанія UNIQA пропонує інші вигідні варіанти (наприклад, «Моє КАСКО Драйв»). Цей поліс покриває збитки в разі ДТП та передбачає фіксовані виплати в розмірі 50, 100 або 200 тис. грн.