Алергія у тварин. Що може спричиняти?
Алергія – захворювання, що часто зустрічається у домашніх тварин. Цей термін означає гостру реакцію імунної системи організму тварини, як на нешкідливі речовини, так і на дуже сильнодіючі. Численні дослідження та наукові публікації свідчать, що це алергія у тварин має спадкову схильність.
Найпоширенішими алергіями у тварин є алергії на паразитів (блохи, воші), алергія на речовини навколишнього середовища (цвіль, домашній пил, вірусна інфекція) та алергія на компоненти корму/їжі.
АЛЕРГІЯ У ТВАРИН. ВИДИ
- алергія на паразитів – алергія, що часто зустрічається, особливо у кішок. Наприклад, одна з них – дерматит через алергію на бліх. Для цього захворювання характерна сезонність: літо, осінь. Проте за умов сучасного мегаполісу ця алергія реєструється й у зимовий період. Алергія розвивається у тварини безпосередньо на слину блохи, тобто достатньо укусу однієї особ та необов'язково бачити на тварині велике скупчення бліх. У вольєрних собак також реєструється дерматит внаслідок укусів мух;
- алергію на речовини довкілля – за частотою виникнення вона йде за алергією на паразитів. Хворіють на неї, як правило, молоді тварини (від 9-10 місяців до 3-х років). При даному захворюванні алергени бувають різними – пліснява, книжковий пил, квіти та ін. У більшості випадків через високу чутливість тварини до цих алергенів потрібне довічне лікування. Але воно може забезпечувати собаці чи кішці комфортне життя на весь час;
- харчова алергія – цей вид алергії зустрічається дуже часто, особливо у лабрадорів, йорк-тер'єрів, той-тер'єрів, мальтезі, вест-хайленд тер'єрів. Найчастішими алергенами для тварин з продуктів харчування будуть пшениця, кукурудза, молочні продукти, яловичина, курка.
АЛЕРГІЯ У ТВАРИН. СИМПТОМИ
- свербіж;
- почервоніння шкіри;
- подразнення шкірних покривів;
- поява лупи;
- неприємний запах шкіри;
- неспокійне чи апатичне поведінка;
- випадання вовни шматками;
- підвищення сухості крові.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЇ У КОТІВ ТА СОБАК
В умовах ветклініки ветеринарний дерматолог повинен диференціювати це захворювання від атопії, педикульозу, корости, маласезіозу. Залежно від типу алергії, стану здоров'я пацієнта схема лікування алергії у собак, кішок підбирається індивідуально. Проте лікування алергій часто ускладнюється присутністю вторинного бактеріального, вірусного чи грибкового захворювання. Але ж спеціалісти нашої ветклініки впораються з цим та допоможуть відновити здоров'я Вашого улюбленця!